
EBC - EBC Vee Disc Blue Centre (VR3090BLU)
| SKU | VR3090BLU |
| Item Type | Rotor |
| Pad A Diameter | x x mm |
| Pad B Diameter | x x mm |
| Style | Floating |
| Number of Bobbins/Bolts | 6 |
| Diameter | 290mm |
| Weight | 0.9 |
| SKU | VR3090BLU |
| Item Type | Rotor |
| Pad A Diameter | x x mm |
| Pad B Diameter | x x mm |
| Style | Floating |
| Number of Bobbins/Bolts | 6 |
| Diameter | 290mm |
| Weight | 0.9 |
Original: $359.64
-65%$359.64
$125.87Description
| SKU | VR3090BLU |
| Item Type | Rotor |
| Pad A Diameter | x x mm |
| Pad B Diameter | x x mm |
| Style | Floating |
| Number of Bobbins/Bolts | 6 |
| Diameter | 290mm |
| Weight | 0.9 |











