
EBC - EBC Scooter Disc Full Circle Profile (MD9145D)
| SKU | MD9145D |
| Item Type | Rotor |
| Pad A Diameter | x x mm |
| Pad B Diameter | x x mm |
| Style | Floating |
| Number of Bobbins/Bolts | 5 |
| Diameter | 267mm |
| Weight | 1.25 |
EBC solid discs are 100% British made using heat?treated and tempered DB420 stainless steel to produce a high?quality direct bolt?on replacement for your original discs. Discs are all diamond ground to a finish smooth to less than 2 microns.
| SKU | MD9145D |
| Item Type | Rotor |
| Pad A Diameter | x x mm |
| Pad B Diameter | x x mm |
| Style | Floating |
| Number of Bobbins/Bolts | 5 |
| Diameter | 267mm |
| Weight | 1.25 |
EBC solid discs are 100% British made using heat?treated and tempered DB420 stainless steel to produce a high?quality direct bolt?on replacement for your original discs. Discs are all diamond ground to a finish smooth to less than 2 microns.
Original: $277.16
-65%$277.16
$97.01Description
| SKU | MD9145D |
| Item Type | Rotor |
| Pad A Diameter | x x mm |
| Pad B Diameter | x x mm |
| Style | Floating |
| Number of Bobbins/Bolts | 5 |
| Diameter | 267mm |
| Weight | 1.25 |
EBC solid discs are 100% British made using heat?treated and tempered DB420 stainless steel to produce a high?quality direct bolt?on replacement for your original discs. Discs are all diamond ground to a finish smooth to less than 2 microns.











