
EBC - EBC Pro-Lite Floating Disc (MD1083RS)
| SKU | MD1083RS |
| Item Type | Rotor |
| Pad A Diameter | x x mm |
| Pad B Diameter | x x mm |
| Style | Floating |
| Number of Bobbins/Bolts | 5 |
| Diameter | 276mm |
| Weight | 2.6 |
| SKU | MD1083RS |
| Item Type | Rotor |
| Pad A Diameter | x x mm |
| Pad B Diameter | x x mm |
| Style | Floating |
| Number of Bobbins/Bolts | 5 |
| Diameter | 276mm |
| Weight | 2.6 |
Original: $463.74
-65%$463.74
$162.31Description
| SKU | MD1083RS |
| Item Type | Rotor |
| Pad A Diameter | x x mm |
| Pad B Diameter | x x mm |
| Style | Floating |
| Number of Bobbins/Bolts | 5 |
| Diameter | 276mm |
| Weight | 2.6 |











